НовиниВипускників ФСП привітав Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд

фото надано прес-службою КПІ ім. Ігоря Сікорського

У КПІ ім. Ігоря Сікорського тривають урочисті церемонії вручення дипломів магістрів випускникам інститутів і факультетів. Учасниками вручення стають не лише випускники, викладачі, батьки та друзі, але й запрошені гості.

17 січня гостями церемонії вручення дипломів магістрів випускникам факультету соціології і права, які навчалися за освітньою програмою «Врегулювання конфліктів та медіація», став Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд, директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс, голова Центру безпекових студій, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб у 2016 – 2019 рр. Вадим Черниш, наукова співробітниця Центру досліджень та врегулювання конфліктів Федеральної вищої технічної школи в Цюріху (Швейцарська Конфедерація) Анна Хесс.

За словами декана факультету соціології і права Анатолія Мельниченко, дипломи магістрів отримали одинадцять вчорашніх студентів (вісім – студенти стаціонару, три – заочної форми).

Високоповажні гості завітали на церемонію вручення дипломів невипадково. Нагадаємо, магістерську програму «Врегулювання конфліктів і медіація» було відкрито в КПІ в 2017 році. Її розробили викладачі й науковці факультету спільно зі співробітниками та експертами Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України і партнерами з Великої Британії та Швейцарської Конфедерації. Мета впровадження цієї спеціалізації – підготовка вкрай потрібних сьогодні Україні фахівців з несилового залагодження конфліктів. Утім потрібні вони не лише в нашій державі, недарма ж людей, які можуть кваліфіковано працювати в сфері запобігання конфліктів і мирного досягнення згоди з болючих питань, готують й в університетах країн, які вважаються цілком благополучними, скажімо, в Університеті Джона Хопкінса (США), Вестмінстерському університеті (Велика Британія) та інших.

Після вітальних слів перший проректор університету Юрій Якименко та Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарії в Україні Клод Вільд вручили випускникам магістерські дипломи.

Підкреслимо, що КПІ ім. Ігоря Сікорського став першим в Україні університетом, який готує магістрів з медіації та врегулювання конфліктів.

18 Січня 2020